Jojoba w wersji ECO – odżywka i szampon dla wszystkich rodzajów włosów

Olejek jojoba znany jest ze swych uniwersalnych, odżywczych właściwości. Wzmacnia i zmiękcza włosy, nadając im blask, miękkość i nieskazitelny wygląd. Dzięki olejkowi jojoba pukle lepiej się układają, a skóra głowy jest zadbana i odpowiednio nawilżona. Olej jojoba jest jednym z najpopularniejszych olejków pielęgnacyjnych do włosów, ponieważ pasuje do każdego rodzaju pukli i każdego stopnia porowatości. Dostarcza on włosom mnóstwo składników odżywczych, ponieważ zawiera wiele witamin i minerałów tak potrzebnych włosom do odpowiedniego wzrostu i zachowania zdrowego wyglądu.

odzywianie-wlosow.jpgNic dziwnego, że olej jojoba chętnie jest stosowany w odżywkach, maskach do włosów i mgiełkach pielęgnacyjnych. Wiadomo jednak, ze szampon szamponowi nierówny i nie każdy produkt jest godny polecenia (przede wszystkim ze względu na dużą zawartość szkodliwych, wysuszających alkoholi i obecność innych chemicznych, działających komedogennie substancji). Takie składniki w produktach do pielęgnacji włosów stoją w niejakiej sprzeczności z naturalnymi olejkami – zakłócają bowiem ich działanie i „psują” wszystko to, co udało się osiągnąć olejkom.

Godnymi plecenia produktami są kosmetyki niemieckiej firmy Eco Cosmetics, posiadające certyfikat ecocert i zawierające 100% składników naturalnego pochodzenia. Szampon i odżywka Eco Cosmetics do włosów z olejkiem jojoba i zieloną herbatą są produktami, które spokojnie można polecić do wszystkich rodzajów włosów. Odżywiają one włosy i pielęgnują skórę głowy, zwiększając ich blask i miękkość. Olejek jojoba jest niezmiernie delikatny, nie powoduje alergii, łagodzi podrażnienia na skórze, a przy tym dba o odpowiedni poziom nawilżenia skóry głowy. Szereg witamin zawartych w oleju jojoba przyspiesza wzrost włosów i sprawia, że pukle rosną zdrowe i silne. Zielona herbata silnie odżywia włosy i delikatnie tonizuje skórę głowy, pobudzając i regulując procesy zachodzące w tkankach skóry. Dzięki wysokiemu stężeniu olejku jojoba włosy są również zabezpieczone przed wszelkimi uszkodzeniami i niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Eco Cosmetics odżywka do włosów z olejkiem jojoba i zieloną herbatą ma pojemność 125 ml; można jej używać codziennie, ponieważ jest bardzo łagodna i nie podrażnia skóry głowy. Wystarczy potrzymać ja na włosach przez 2 – 3 minuty i spłukać.
Eco cosmetics szampon regenerujący z olejkiem jojoba ma pojemność 200 ml. Nadje się do codziennego stosowania i do każdego rodzaju włosów. Oprócz olejku jojoba zawiera on wyciągi ziołowe pielęgnujące włosy i skórę głowy oraz pobudzające krążenie i regenerujące komórki (m.in. ekstrakt z mirtu i ekstrakt z ginko).